Kiedy dziecko wyrasta z pierwszego łóżeczka

Kiedy dziecko wyrasta z pierwszego łóżeczka, pytanie rodzi się przed rodzicami: jak wybrać odpowiednie łóżko dla dziecka? Jaki powinien być rozmiar i jaki wiek będzie dla niego wygodny, aby spać z nim? Z różnych asortymentów chcemy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry przy zakupie łóżeczka dziecięcego.

Materiał. Najlepszym materiałem dla łóżeczka jest drzewo. Głównymi zaletami tego wyboru jest to, że drewniane łóżeczko będzie silne, a także nie zawiera toksycznych substancji (w przeciwieństwie do EAF).

Powłoka (zabarwienie, lakier lub farba), która pokrywa powierzchnię łóżka dziecięcego, nie powinna być toksyczna z zawartością formaldehydów, fenoli, ftalanów i chlorków winylu. Nie zauważalne zewnętrznie różnice w materiałach mogą mieć, przez kilka lat, dzień i dzień, pod wpływem czynników zewnętrznych (światło słoneczne, temperatura pokojowa) mają negatywny wpływ na zdrowie dziecka delikatnego. Jeśli przy zakupie łóżka dziecięcego nie przywiązuje wagi do tego, co pokrywa łóżeczko dziecięce, wówczas szkodliwa osłona mebla zniweczy wartość ekologiczną drzewa. TYLKO DLA WODY PODCZAS NAPRAWY. To oczywiście zwiększa koszt produktu, ale jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

Bezpieczeństwo. Łóżeczko dziecięce, niezależnie od materiałów, traci swoją wytrzymałość i stabilność, jeśli nie jest odpowiednio zaprojektowane. Szczególną uwagę należy zwrócić na niezawodność konstrukcji przy wyborze łóżka piętrowego dla dzieci, a także na łóżku na poddaszu. Przy projektowaniu łóżka dziecięcego na indywidualne zamówienie należy słuchać zaleceń specjalistów w meblach dla dzieci.

Przy zakupie łóżka piętrowego dla dzieci zalecamy zwrócenie uwagi na dodatkowe krawędzie ochronne, zapobiegając wypadnięciu dziecka z łóżka podczas snu.

Rozmiar miejsca do cumowania dziecka należy dobrać z uwzględnieniem wieku dziecka, przewidywanego czasu jego używania, a także parametrów pomieszczenia i wymiarów zewnętrznych łóżeczka dziecka. Uważa się, że dziecko jest wygodne do spania, dopóki podkład nie jest o co najmniej 200 mm większy od wzrostu dziecka. Szerokość optymalnej wielkości dla łóżeczka dziecięcego 800 mm. Aby obliczyć, w jakim wieku dziecko będzie spać w łóżeczkach, użyj tabeli wzrostu.

Projekt i kolorystyka. Nietypowym aspektem przy wyborze łóżeczka jest jego wygląd. Bardzo ważne jest, aby dziecko kocha jego kojec i z przyjemnością śpi oddzielnie od swoich rodziców.

I wreszcie, jako producent ekologicznych mebli dla dzieci, zalecamy, aby przy zakupie łóżeczka dziecięcego poproś dostawców o certyfikaty jakości materiałów. Dostawcy i producenci, którzy cenią sobie reputację, zawsze dostarczą wszystkich niezbędnych dokumentów, a także odpowiedzą na Państwa pytania szczegółowo.

Nie zapominaj, co otacza dziecko, wpływa na niego i może mieć zarówno korzystny, jak i szkodliwy efekt.

Więcej: Sklep internetowy Banaby

Reklamy